מיכה שטרית

כותבים(מוסיקאים), זמרים(מוסיקאים), סופרים ומשוררים.

מיכה שטרית

ביוגרפיה

מיכה שטרית (נולד ב-19 בנובמבר 1962, בנהריה) הוא זמר יוצר, מלחין ומפיק מוזיקלי ישראלי. ממקימיה של להקת הרוק החברים של נטאשה.

 

שטרית החל את הקריירה המוזיקלית שלו בתחילת שנות השמונים עם ארקדי דוכין, כשהקימו ביחד את להקת ספטימה 5. ב-1986 עבד ביחד עם ארקדי דוכין על שירים חדשים תחת השם "לא כולל מע"מ", בהקלטות אלו שטרית שר וארקדי דוכין ערך והלחין. שנה לאחר מכן, שטרית ודוכין הקימו את להקת החברים של נטאשה שהייתה אחת הלהקות המצליחות בשנות התשעים. אלבום הבכורה של 'החברים של נטאשה' יצא ב-1989, שטרית היה שותף מלא בכתיבה ובהלחנה, ובניגוד להסתייגויות שהיו לו שנים אחדות קודם לכן- גם בשירה. ב-1991 יצא האלבום השני של להקת 'החברים של נטאשה': "שינויים בהרגלי הצריחה". באלבום זה סגנונו של שטרית, שלקח על עצמו חלקים רבים בתהליך היצירה, התבטא בסגנון הלהקה, והביא איתו להיטים כמו "עוד נגיעה" ו"על קו הזינוק".

ב-1993 דוכין ושטרית הקליטו דיסק לילדים בשם "אחלהזאורים". בשנת 1994 יצא אלבום כפול ללהקה בשם "רדיו בלה בלה" שטרית כתב את כל המילים לאלבום זה. להקת 'החברים של נטשה התפרקה בשנת 1996 לאחר שהקליטה אלבום בהופעה חיה.


קריירת סולו
מיד לאחר התפרקות הלהקה, ב1997, שטרית התחיל את קריירת הסולו שלו עם השיר "למעלה למטה", שהוקלט לפסקול הסרט "ביפ". ב-1998 הוציא שטרית אלבום סולו ראשון: "מסמרים ונוצות". את השירים הוא כתב, הלחין ועיבד עם ברי סחרוף ויזהר אשדות שהפיקו מוזיקלית. האלבום כלל את הלהיטים "מסמרים ונוצות", "אינתי עומרי", "באביב" ו"טבריה".

ב-2001 הוציא שטרית את האלבום השני שלו, "סנטיאגו דה קובה", עם הלהיט "נמנע ממך". שטרית כתב את המילים לאלבום ויזהר אשדות הפיק. ב-2005 יצא אלבומו השלישי, "שלהי קיץ", בהוצאה עצמאית. האלבום הופק על ידי לואי להב. הוא כולל בתוכו שירים אותם כתב והלחין שטרית לצד שירים של המשוררים שלמה אבן גבירול, יהודה הלוי וסלמאן מצאלחה.

ב-2006 הלחין שטרית את שירו האחרון של יוסי בנאי, "תרנגול כפרות", שהופק במסגרת סדרת הטלוויזיה "מפגשיר". 
 אלבומים
אחלהזאורים (במשותף עם ארקדי דוכין) (1993)
מסמרים ונוצות (1998)
סנטיאגו דה קובה (2001)
שלהי קיץ (2005)