יוני זיכהולץ

תסריטאים(טלוויזיה וקולנוע), במאים(טלוויזיה וקולנוע), עורכים(טלוויזיה וקולנוע), שחקנים(שחקנים), מחזאים(תיאטרון).

יוני זיכהולץ

ביוגרפיהיוני זיכהולץ – נולד ב 14 בדצמבר 1976 , שחקן ובמאי,תסריטאי ומחזאי, משורר וכותב פזמונים.

יוני נולד בשכונת נווה שאנן בחיפה.התחנך בתיכון עירוני ג' בעיר, שם גם הקים את להקת הרוק "לבן חודר" בה היה הסולן וכותב הטקסטים. לאחר גיוסו בשנת 1995 עבר להתגורר בת"א בה העביר את שירותו הצבאי. עם סיום השירות בשנת 98' החל ללמוד משחק בביה"ס הגבוה לדרמה "בית צבי". במהלך לימודיו זכה במספר מלגות על תפקידיו, ביניהם -מלגה ע"ש דיוויד מרסר על תפקידו הראשי במחזה "פרברים" מאת אריק בוגוסיאן, מלגה ע"ש ביל דאבנפורט על השקעתו בלימודים וכן מלגת משרד המדע התרבות והספורט.

לאחר סיום לימודיו החל לשחק באופן קבוע במסגרות התיאטרון הישראלי וכן החל לעסוק בטלוויזיה וקולנוע באופן סדיר, הן כשחקן והן כתסריטאי ובמאי.
בשנת 2004 כתב וביים במשותף עם ינאי גוז את סרט הקולנוע " אלנבי רומאנס", באותה שנה שיחק בסרט הקולנוע "תגובה מאוחרת" בבימויו של שמוליק קלדרון .

משנת 2006 משחק באופן קבוע בסדרה "החברים של נאור" בערוץ 10 בבימויו של נאור ציון, בתפקיד עומרי.העונה השלישית תצולם ביוני 2010.

בסוף שנת 2007 סיים לכתוב את ספר שיריו הראשון "כל כאבי הפנטום".
בשנת 2008 התמקד בכתיבה וכתב במשותף עם העיתונאי שי להב את המחזה "ע'17" עפ"י ספרו של להב "לך לעזה" שמועלה בימים אלה על בימת ת' הקאמרי בבימויו של נועם שמואל.
כמו כן באותה שנה סיים יוני לכתוב יחד עם ינאי גוז את סרטם השני "יותר איטי מלב" אותו ביים באוקטובר 2009 וייצא לאקרנים בסתיו 2010.
יוני משמש כמנהל האומנותי וכותב רוב הטקסטים וחלק מהלחנים באלבומו החדש של הזמר "אדם" – "רגעים קטנים", אלבום שייצא לאור בהוצאת "play records " ובהפקתו המוסיקלית של איתי פרלמן- נסיך בחודש פברואר 2010.בימים אילו שוקד יוני על כתיבת המחזמר "שרול" במשותף עם שי להב ומי שמלחינה את שיריי המחזמר קרן פלס, ובמאי המחזמר משה קפטן , כמו כן נמצא יוני בעיצומו של כתיבת הרומן הראשון שלו "המשוגעת והאיש".


עם שותפו ינאי גוז ובשיתוף חברת ההפקה האמריקאית " "ORהוא יביים בארצות הברית את סרט הקולנוע "צלקות על הים" במהלך 2011, אותו גם כתבו השניים.


יחד עם שותפו שי להב הם מפתחים את הגרסה הקולנועית של המחזה שלהם  "ע' 17" שיצולם בתחילת 2011.

יוני משמש כעורך תסריט ויועץ אומנותי במספר פרויקטים קולנועיים וטלוויזיוניים שנמצאים כעת בתהליכי כתיבה וייראו אור בקרוב.

מאז גיל 18 יוני חי בתל אביב לה הוא גם מקדיש את יצירותיו.