דנה אידיסיס - הרצאות

"אחי שאל אותי, למה אני אוטיסט ואת לא?"

ב"סרט בר מצווה" שדנה עצמה ביימה וצילמה, היא מתעדת את ההתמודדות המשפחתית תוך כדי ההכנות לבר המצווה של גיא. השמחה, העצב, ההומור, הכל...


ב"על הספקטרום" דנה אידיסיס מציגה אנשים עם אוטיזם כמו שהטלוויזיה אף פעם לא עשתה: עם הרבה הומור, כאב וגם מיניות. היא מכירה את זה מהבית, מהרגעים שבהם דחו את גיא, אחיה הקטן, משיעור שחייה בבריכה, הגיבו אליו מתוך פחד או פגעו בו ברוע לב.


במפגש דנה תספר על התהליך שעברו, היא, משפחתה והקרובים אליה תוך כדי יצירת הסרט, ועל תהליך יצירת הסדרה המשובחת "על הספקטרום" אשר זכתה בפרס "הסדרה הבינלאומית הטובה ביותר" בפסטיבל "Series Mania", זאת הפעם ראשונה בהיסטוריה של הטלוויזיה הישראלית, שסדרת טלוויזיה ישראלית זוכה בפרס בינלאומי חשוב טרם תחילת שידורה בישראל, ומבלי ששודרה באף מדינה בעולם. הסדרה גם זכתה ביוני 2019 בשלושה פרסים בפסטיבל מונטה קרלו: שניים משחקני הסדרה, נעמי לבוב וניב מג'ר, זכו בפרס היוקרתי על תפקידם בסדרה, בנוסף לפרס הקומדיה הטובה ביותר שהוענק לה, וביוני 2020 אמזון הזמינה גרסה אמריקאית של "על הספקטרום" אחרי שהפיקה פיילוט בשנה הקודמת. לאחר מכן, אמזון פריים וידאו הזמינה עונה מלאה מגרסה אמריקאית לסדרה הישראלית.



דנה אידיסיס, נולדה ב 1986 בניו יורק. תסריטאית.

יוצרת ותסריטאית הסדרה "על הספקטרום". (יצרה בשיתוף עם הבמאי יובל שפרמן, בהפקת סומיוקו, YES) הסדרה הוקרנה לראשונה במסגרת פסטיבל טרייבקה. "על הספקטרום" זכתה בשלל פרסים בינלאומיים יוקרתיים, בין השאר בgrand prix בפסטיבל "Series Mania", בפסטיבל Golden Nymph' מונטה קרלו (הסדרה הזוכה, שחקנית ראשית ושחקן ראשי) ובפרס הראשון לסדרה הקומית בSeoul festival. כמו כן זכתה הסדרה ב9 פרסי אופיר, ביניהם סדרת הדרמה הטובה ביותר, פרס התסריט והבימוי.

'על הספקטרום' נרכשה לרימייק אמריקאי עבור Amazon.

'הנה אנחנו' - סרט שכתבה בבימוי ניר ברגמן ובהפקת 'ספירו הפקות' נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל קאן 2020.

'סרט בר מצווה'הסרט הדוקומנטרי שביימה - השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל דוקאביב 2013, שודר ב Yesdocu והוקרן ברחבי הארץ.

דנה הייתה שותפה לפיתוח וכתיבת סדרות שונות לטלוויזיה (ביניהן "להיות איתה" עונה 2 ו"תאג"ד 2) וכתבה מחזות "אטרוף". עיבוד לנובלה של דויד גרוסמן ההצגה זכתה בתיאטרונטו. ו"למי שייך קסם היופי". (בשיתוף עם מיכל ורשאי) שזכה בפסטיבל ב'צוותא'.

בימים אלה דנה כותבת סדרה חדשה שיצרה עם איתמר רוטשילד עבור YES.