top of page

שרון קנטור - הרצאות והנחיה

כל ההרצאות נערכו כבר מול קהלים מגוונים ובאתרים שונים – מברים אפלוליים ועד אולמות ספורט הומים. את רוב ההרצאות ניתן לקבל בגרסה של הרצאה בלבד או בגרסה שכוללת הופעה חיה יחד עם המוסיקאי אדם שפלן.


שרון קנטור היא עיתונאית, מוסיקאית ומרצה לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.
ranisaar.jpg
שרון קנטור - הרצאות והנחיה

מבחר הרצאות:


שמים X – קווים לדמותו של הדור הראשון שהיתה לו אות

הבייביבומרס היו ילדי הפרחים, היה להם את מרטין לותר קינג, קנדי, ההליכה על הירח... המילניאלז ודור ה Z הם דור האינטרנט וילדי העתיד. ומה יש לדור האיקס? MTV? קורט קוביין? ארוחות מיקרוגל? קווים לדמותו של הדור המושמץ, הקטן והחמוד ביותר בהיסטוריה.


האקולוגיה של המח – ההסטוריה של המאבק בפרסום חוצות

פרסום הולך ותופס נתחים גדולים מחיינו – בין אם נרצה בכך ובין אם לאו. אבל האם זה חייב להיות כך? בישראל ובעולם פעלו מספר קבוצות שחשבו שאפשר גם אחרת, נסקור את הסיפור שלהן בהתמקדות על פרסום במרחב הציבורי."אהבה, סמים ורוקנרול" – השירים והכאב של ג'ניס ג'ופלין

"לא לבלשט את עצמי", זה המוטו של אחת הקולות הגדולים של שנות ה 60. לג'ניס ג'ופלין היתה הצלחה, חברים ונשמה ענקית, אבל משהו תמיד היה חסר. התבוננות חומלת על עולמה הרגשי של גיבורת תרבות הנגד ההיפית.


HARVEST MOON  - שירי האהבה הגדולים של ניל יאנג

ניל יאנג נחשב ל"סנדק" של להקות הרוק והאינדי של הניינטיז. הוא התחיל באזור היותר פולקי של המפה, ב"קרוסבי סטילס נאש ויאנג", אבל המשיך לכיוונים אחרים, מגוונים מאוד, ברובם כבדים יותר, רועשים יותר, בלוזים יותר ונסיוניים יותר. עם זאת, לאורך כל הקריירה שלו כתב יאנג שירי אהבה נפלאים. במהלך הערב נתרכז בשירים האלו ובסיפורים שמאחוריהם.


STRONGER THAN ME - עלייתה ונפילתה של איימי ויינהאוס

חייה ויצירתה הקצרים והסוערים של מי ששבתה במהירות את לב העולם ובאותה מהירות גם התרסקה. זמרת הג'אז שהפכה לכוכבת פופ, הילדה הטובה שהפכה לצרכנית סמים אובססיבית. נסקור את ההשפעות המגוונות על יצירתה, כיצד שיקפו והטרימו הבחירות הסגנוניות של ויינהאוס את גורלה.בנוסף מקיימת שרון (מנחת "משפחה גרעינית בגל"צ ומחברת ספר הילדים האהוב "זהירות! פופיק") שעות סיפור ומפגשים עם ילדים.

ליידי גע-בה - ההתפשטות של כוכבות הפופ

ממרילין מונרו למדונה ; ממיכל אמדורסקי לניקי מינאז' - מה גורם לכוכבות הפופ להוריד את הבגדים וכמה זה עולה לנו? דיון עדכני וחשוף בפמיניזם, פופ, תרבות צריכה וההקשרים ביניהם.

"המרצה הייתה מרתקת, הנושא היה חובה! מעורר מחשבה לגבי הנוער, החברה והתכנים המעסיקים אותה" (כנס התרבות בירושלים)


"השטן ואני" – חייו הקצרים של אבי הבלוז

ב 1931, מוסיקאי בינוני למדי בשם רוברט ג'ונסון, נעלם. ב 1933 הוא חוזר הביתה עם כשרון שלא ברא השטן. או שאולי כן?

האמונה במכירת הנשמה לשטן בתמורה לכוחות מוזיקליים מופלאים מזוהה ברבות הפופולרית יותר מכל עם הבלוז, עם נגינת הגיטרה ועם סיפורו של רוברט ג'ונסון ; הבלוז סבל רבות מיחסי ציבור רעים שקישרו אותו למיתוס הנוצרי המפוקפק, לחילול הקודש ולעבודה זרה. על הרפתקאותיו של השטן מפאוסט הגרמני הצונן ועד שורשי הדרום הלוהט


"על בליינד" –  מיתוס הבלוזיסט העיוור

מהומרוס עד ריי צ'רלס ליוותה דמותו של הזמר העיוור את ההסטוריה של האנושות, אך יותר מכל הפכה דמותו של הבלוזיסט העיוור לסמל איקוני. למה היו כל כך הרבה בלוזיסטים עיוורים? איך התעוור בליינדוילי ג'ונסון? מי העז להתחזות לעיוור רק כדי לקבל גיג? ובעצם למה סוני טרי חבש משקפיים? נראה, נשמע ונזיל דמעה.


וידאו

bottom of page