top of page

מיכל בכר

מיכל בכר היא סופרת, עורכת ספרותית ופזמונאית. מחברת סדרת ספרי "כמעט מפורסמת" שהפכו לסרט קולנוע בהפקת סרטי יונייטד קינג וארצה הפקות. ספר הנוער שלה "און-ליין" התפרסם בשיתוף עם עיתון הנוער "ראש 1" וספר שיריה, "מחסומים ואשליות", ראה אור כשהייתה בת שבע-עשרה. כתבה את השיר "חלק ממך" יחד עם שירי מימון ודור דניאל וכן שני שירים לפסקול הסרט "כמעט מפורסמת".
ranisaar.jpg
מיכל בכר

מפגש מרתק בעקבות ספרה החדש של מיכל בכר, "האולימפיים" סיפור מתח והרפתקאות, המתרחש בו-זמנית בשני עולמות מנוגדים. הוא מעלה שאלות מורכבות של זהות, התבגרות, בחירה, פרספקטיבה, אהבה וחברוּת – בתוך עולם ריאליסטי ועולם דיסטופי, שנעים ללא הרף במרוץ נגד הזמן, לכדי התנגשות בלתי נמנעת. מתוך התכנית של איריס קול.

מפגש על סדרת רבי המכר לנוער "כמעט מפורסמת" וספר הנוער "און-ליין"

ההרצאה: "כמעט מפורסמת- לאהוב את עצמנו מבפנים" עוסקת בהתבגרות בצל רשתות חברתיות ובדרך לאהוב את עצמנו מבפנים בתוך עולם המאדיר את הבחוץ.
"גם משרד החינוך הבין כבר מזמן שיש כאן תופעה שצריך לתת עליה את הדעת ויצא עם תוכנית חינוכית שנקראת 'כל אחד רוצה להיות סלב'. במסגרתה ינסו מורים להסביר לתלמידים את התופעות השליליות של הערצת מפורסמים וללמד אותם כי יש שאיפות אחרות שעליהם להגשים מעבר לרצון להתפרסם"(ידיעות אחרונות, אוגוסט 2018).
מן הביקורות על סדרת הספרים וסרט הקולנוע:
"תחום ספרות הנוער בישראל צמא ורעב לטקסטים אינטליגנטיים, ולכן נחמד לגלות שחקנית חדשה וחכמה במגרש הגדוש הזה - מיכל בכר. כמעט מפורסמת יוצר חיבור מעניין בין הסאגה של המקובלים נגד החנונים, לבין עולמות התוכן העכשוויים של הריאליטי, הפייסבוק והרשת."(ידיעות אחרונות, 24 שעות, רן בן-נון)

"מיכל בכר מצליחה לכתוב סיפור בעל תוכן ושפה רלוונטיים לחייהם של ילדים ישראלים בראשית גיל ההתבגרות וזאת מבלי להתחנף או לוותר על עומק רגשי ולשוני ראוי. יופי של ספר!"(עכבר העיר)

"ספר מעניין העוסק בסוגיות חברתיות כבדות משקל ועם זאת כתוב באופן נעים לקריאה." (מגזין הורים וילדים)

"סרט האולסטאר שמקבץ סוללת כוכבי נוער מצליח להאיר באור ביקורתי את תרבות הריאליטי, לגלות לעולם כמה שחקנים חדשים ולספק מוצר נוער מוצלח..." (אורון שמיר, עכבר העיר)

"שמחתי לגלות הפתעה מלבבת, עשויה להפליא, ברמה ומרימה." (אבנר שביט, וואלה)

המפגש עם סופרת הנוער מיכל בכר, מחברת סדרת ספרי "כמעט מפורסמת" שהפכו לסרט קולנוע מצליח, כולל שיחה על מסרי הספרים וטיפים מעצימים לבני נוער - על בניית הזהות העצמית והאמונה בעצמך באופן יציב שאינו תלוי בכמות ה"לייקים", כיצד אפשר למנף רגעי קושי וכאב בכדי לגדול ולא רק ליפול, וכיצד הדרך חשובה לפעמים לא פחות מהתוצאה. ההרצאה כוללת גם שיחה על נחישות והתמדה בדרך להגשמת חלומות ועל המסע המאתגר בן חמש השנים להפיכת סדרת הספרים לסרט קולנוע, בליווי מצגת החושפת רגעים ותמונות מהמסע ומאחורי הקלעים של צילומי הסרט.

סדרת ספרי "כמעט מפורסמת", עובדו לסרט קולנוע בכיכובם של כוכבי הנוער עמית פרקש, עומר דרור, ניב סולטן, נועה קירל ועוד (בהפקת סרטי יונייטד קינג). הספרים מתארים בחדות ורגישות את מה שחשוב לבני העשרה ומה משפיע עליהם בחברה שבה הרצון להיות 'מפורסם' חזק לפעמים יותר מהצורך למלא את המילה הזאת בתוכן אמיתי. זוהי סדרת ספרים על קבלה עצמית. על ללמוד לאהוב את עצמך ולהבין שאתה טוב מספיק בדיוק כפי שאתה - מבלי להזדקק לאישורים חיצוניים כמו פרסום או פופולריות. זהו סיפור על מחיר ההסתנוורות מאורות נוצצים ועל זהות - על מה ומי שאנחנו חולמים להיות, ועל האומץ לבחור במי שאנחנו באמת.
ההרצאה אורכת כשעה - שעה ורבע וניתן גם לשלב אותה עם הקרנת סרט הקולנוע "כמעט מפורסמת", דרך "האוזן השלישית"

וידאו

bottom of page